Mercedes-Benz

Naklejka Mercedes-Benz z QR kodem dla służb ratowniczych.

Naklejka z kodem QR  zapewnia ratownikom wyposażonym w mobilne urządzenia obsługujące internet szybki i bezpośredni dostęp do tzw. kart ratunkowych wszystkich pojazdów osobowych Mercedes-Benz i smart. 

Gdy trzeba ratować osoby poszkodowane w wypadku drogowym, liczy się każda sekunda. Z tego względu Daimler jako pierwszy producent samochodów oferuje drobną, ale skuteczną innowację, która ratownikom przybyłym na miejsce wypadku daje szybki dostęp do informacji związanych z bezpieczeństwem: naklejkę dla służb ratowniczych.

Po zeskanowaniu, smartfonem lub tabletem, umieszczonego na niej kodu QR wyświetla się aktualna karta ratownicza danego pojazdu*. Ratownicy widzą wtedy od razu, gdzie znajdują się poduszki powietrzne, akumulator, zbiorniki, przewody elektryczne, siłowniki ciśnieniowe oraz elementy konstrukcyjne o krytycznym znaczeniu dla akcji ratunkowej. Ta nieskomplikowana, ale ważna nowość wydatnie zwiększa na miejscu zdarzenia szanse ratowników w walce z czasem. Informacje zeskanowane z kodu QR pozwalają na szybsze działanie, a w krytycznych sytuacjach pomagają uratować życie!

*Warunek! Działające połączenie internetowe.

Zapraszamy do naszego serwisu Mercedes-Benz po odbiór naklejki z QR kodem.

Naklejki dostępne są dla osobowych Mercedesów z roku produkcji 1990 lub późniejszych. Naklejkę przykleja się po wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa oraz na przeciwległym słupku B. Obecnie w naklejkę dla służb ratowniczych wyposażane są standardowo wszystkie fabrycznie nowe samochody osobowe.

Bezpłatna aplikacja Rescue Assist dla służb ratowniczych jest możliwa do pobrania ze sklepu GooglePlay lub AppStore.

Szybka i precyzyjna pomoc dzięki nowej aplikacji na tablety i smartfony: w krytycznej sytuacji ratownicy mają bezpośredni dostęp do karty ratowniczej dla danego modelu samochodu. Błyskawiczną i często decydującą orientację zapewniają również nowoczesne widoki 3D w trybie wirtualnym lub jako Augmented-Reality.

Aplikacja działa w języku angielskim.