Mercedes-Benz

Opony zimowe.

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo wymagający czas dla opon w Twoim samochodzie. Niskie temperatury, deszcz, śnieg, błoto wystawią opony na ciężką próbę.

Oferowane przez nas opony zimowe i kompletne koła zostały stworzone z myślą o samochodach Mercedes-Benz, aby zagwarantować Ciszy poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Jesienią temperatura po zmroku i rano zaczyna regularnie spadać w okolice 0 st.C. W takich warunkach, opony letnie wykonane z twardszej mieszanki gumy, nie zapewniaja takiej pewności prowadzenia. Co więcej, ich bieżnik nie jest przystosowany do usuwania zanieczyszczeń, które pojawiają się na drogach w tym czasie - błota i śniegu.

Optymalna głębokość bieżnika, zapewniająca możliwie najkrótszą drogę hamowania wynosi 8 mm. Bieżnik o głębokości 6 mma wydłuża drogę hamowania o 20%, a o głębokości 4 mm o 50%.

Wszystkie oferowane opony posiadają Homologację MO - Mercedes Oryginal, co świadczy o ichszej jakości oraz stanowi gwarancję bezpieczeństwa, komfortu oraz ekonomiki podróży.